گریمز در آهنگ هوش مصنوعی دریک/Weeknd وزن می‌گیرد: 50% حق امتیاز را تقسیم خواهم کرد

اگرچه بسیاری از هنرمندان در مورد گنجاندن هوش مصنوعی در موسیقی تردید دارند، گریمز آماده پذیرش آن است. این خواننده کانادایی حاضر است 50 درصد از حق امتیاز را برای هر آهنگ موفق تولید شده توسط هوش مصنوعی که از صدای او استفاده می کند، تقسیم کند.

گریمز در آخر هفته در توییتر درباره آهنگ هوش مصنوعی Drake/Weeknd اظهار نظر کرد و گفت که به هنرمندان اجازه می‌دهد از صدای او در آهنگ‌ها بدون عواقب استفاده کنند.

گریمز نوشت: «من 50 درصد حق امتیاز را بر روی هر آهنگ موفقی که با هوش مصنوعی تولید می‌شود و از صدای من استفاده می‌کند تقسیم می‌کنم. «همان معامله ای که با هر هنرمندی که با او همکاری می کنم، انجام می دهم. با خیال راحت از صدای من بدون جریمه استفاده کنید. من هیچ برچسب و الزام قانونی ندارم.»

گرایمز توییت خود را همراه با اسکرین شات از مقاله نیویورک تایمز منتشر کرد که در آن اتفاقی که با آهنگ تولید شده توسط هوش مصنوعی با صدای Drake و The Weeknd رخ داده بود را مرور کرد. پس از جلب توجه و برانگیختن بحث‌های بیشتر در مورد اخلاق هوش مصنوعی در هنر، این آهنگ از سرویس‌های پخش حذف شد.

خواننده «Oblivion» توییت اولیه خود را با توضیحی در مورد استدلال خود دنبال کرد.

«فکر می‌کنم ترکیب شدن با آن جالب است[ith] یک ماشین است و من ایده منبع باز همه هنر و از بین بردن حق چاپ را دوست دارم.» او گفت.

علاوه بر نعمت گریمز برای استفاده از صدایش، او اضافه کرد که در حال ساخت برنامه‌ای است که می‌تواند صدای او را شبیه‌سازی کند و همچنین پایه‌هایی را آپلود کند تا مردم بتوانند آموزش ببینند. در حالی که این برنامه کامل نیست، گریمز ادعا می کند که تیم او در مراحل توسعه پیشرفت کرده است.

گریمز همچنین اخیراً نام دختر یک ساله خود را با ایلان ماسک به «Y» تغییر داده است.