وکیل پرونده YSL به دلیل داشتن قرص و پرتاب تلفن در دادگاه دستگیر شد

وکیل مدافع پرونده YSL RICO، آناستاسیوس مانتاس، پس از اینکه ادعا می‌شود قرص‌هایی را به دادگاه شهرستان فولتون آورده بود، در دادگاه دستگیر شد. آتلانتا ژورنال-قانون اساسی.

مانتاس روز پنجشنبه پس از بازرسی امنیتی کیفش در دادگاه دستبند زده شد. او با یک بطری داروی تجویزی پیدا شد و در جریان این حادثه ظاهراً تلفن همراه خود را به سمت یکی از معاونان پرتاب کرد. Manettas به اتهام یک باتری ساده بر روی یک افسر مجری قانون، ممانعت و اخلال در روند دادگاه، و داشتن قرص هایی که در ظرف اصلی خود نیستند، متهم شده است.

به گفته جورج چیدی، خبرنگار، مانتاس سعی داشت گوشی خود را به دست وکیل دیگری پرتاب کند. سوری چادا خیمنز، وکیل دادگستری درباره اینکه مانتاس عمداً تلفن خود را به سمت معاون پرتاب کرده است مخالفت کرده و گفته است که این صرفاً یک تصادف بوده است.

Manettas نماینده مایلز “Slato” Farley، یکی از 28 فردی است که در کیفرخواست به اتهام فعالیت های باندی در سال گذشته ذکر شده است. دستگیری این وکیل تنها یک روز پس از آن صورت می گیرد که متهم رودالیوس رایان به دلیل داشتن ماری جوانا به بیرون از دادگاه هدایت شد. هنگامی که او را به بیرون اسکورت کردند، با فریاد از سلول نگهدارنده، روند دادگاه را مختل کرد.

این هفته، ویدئویی در فضای مجازی پخش شد و نشان داد که جاستین هیل، وکیل YSL، قاضی گلانویل را به دلیل این که پیشنهاد می‌کند پیش بحثی نداشته است، «کلاه» می‌خواند. هیل گفت: «من می‌گفتم که این درست نیست. راستش کلاه است.» در اوایل ماه جاری، یکی از اعضای بالقوه منصفه این پرونده به دلیل فیلمبرداری با گوشی خود در دادگاه به سه روز حبس محکوم شد.

متهمان متهم به عضویت در باند Young Slime Life بودند که در طول سال ها شهر آتلانتا را “ترور” می کردند. تصمیم نهایی در این پرونده به دلیل ماهیت پیچیده رسیدگی و تعداد افراد درگیر ممکن است بیش از یک سال طول بکشد.