طرفداران فرانک اوشن کلاهبرداری کردند و هزاران نفر را به خاطر نشت های جعلی ساخته شده با هوش مصنوعی پرداخت کردند.

آهنگ‌های جعلی فرانک اوشن ساخته‌شده با هوش مصنوعی اخیراً به‌عنوان نشت‌های قانونی منتشر شد و هزاران دلار سود برای کلاهبردار پشت عملیات چند آهنگی به‌دست آورد.

همانطور که در گزارش اخیر Vice و Motherboard از جوزف کاکس توضیح داده شده است، آهنگ های مورد بحث از شخصی نشأت می گیرد که با نام کاربری mourningassasin کار می کرد. بر اساس این گزارش، آن‌ها در ابتدا «نوازنده‌ای را استخدام کردند» تا با استفاده از یک مدل هوش مصنوعی که شامل کلیپ‌هایی از صدای فرانک بود، تقریباً 9 آهنگ جعلی فرانک بسازد. یک تیزر از یکی از این آهنگ ها در ماه آوریل به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد و بلافاصله باعث جلب توجه طرفداران شد.

در صحبت با این رسانه، کلاهبردار ادعا شده پشت همه اینها ادعا کرد که آنها در نهایت توانسته اند حدود 13000 دلار کانادا (یا کمی بیش از 9600 دلار آمریکا) از فروش آهنگ های جعلی فرانک که به دروغ به عنوان موسیقی منتشرنشده از هنرمندی که آخرین آلبوم استودیویی او بود تبلیغ می شد، به دست آورند. در سال 2016 منتشر شد.

در حالی که این قطعه بر اولین زمزمه‌های این آهنگ‌ها در Discord تمرکز دارد، طرفداران به اشتراک‌گذاری گسترده آن‌ها در Reddit و فراتر از آن در هفته‌های اخیر توجه خواهند کرد، در حالی که پوشش تفرقه‌انگیز پیرامون اجرای آخر هفته اول فرانک در کواچلا و پس از آن لغو دومین بازی برنامه‌ریزی شده آخر هفته‌اش ادامه داشت. به چیزی که در آن زمان به عنوان آسیب دیدگی پا توصیف شد.

در میان به اشتراک گذاشتن اطلاعات درز ادعایی، چندین طرفدار شروع به اشاره کردند که برخی از آهنگ‌ها واقعاً تأیید شده است که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده‌اند، افشاگری که به وضوح پس از آن صورت گرفت که گفته می‌شود شخصی هزاران دلار به دست آورده است.

آهنگ‌هایی که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته می‌شوند، اخیراً به منبع ثابتی از سرفصل‌ها تبدیل شده‌اند، و تعدادی از هنرمندان با مخالفت علنی علیه استفاده از چنین فناوری در این روش واکنش نشان داده‌اند. نگرانی های مجاور نیز در سایر صنایع خلاق مطرح شده است. برای مثال، هوش مصنوعی یک موضوع کلیدی در اعتصاب جاری انجمن نویسندگان آمریکا است. به طور خلاصه، همانطور که هشدار داده شد، ما نمی توانیم به سادگی به استفاده مسئولانه از چنین فناوری اعتماد کنیم – به ویژه توسط کسانی که در موقعیت های قدرت هستند – در این نقطه از جهنم سرمایه داری ما.