شکایت کامرون به دلیل استفاده از عکسی از خودش که کت صورتی تاب می‌دهد

کامرون به دلیل استفاده از عکس معروف خود در سال 2003 در فروشگاه های مختلف Dipset بدون اجازه عکاس اصلی با شکایت قضایی روبرو است.

مانند تابلو تبلیغاتی گزارش می‌دهد، Djamilla Cochran، عکاس، روز سه‌شنبه در دادگاه فدرال نیوجرسی شکایتی را علیه خواننده رپ، که به گفته او از عکاسی خود از کامرون در کت صورتی رنگی نمادین‌اش استفاده کرده بود، در حالی که یک تلفن تاشو صورتی در دست داشت، تنظیم کرد. این تصویر بر روی انواع مختلفی از کالاهای فروخته شده توسط خط تجاری Cam’s Dipset Couture، از جمله تی شرت، جواهرات، مایو، بالش و حتی یک جفت پرده حمام قرار داده شده است. علاوه بر این، او را متهم کرد که عکس خود را در اینستاگرامش برای تبلیغ افت کالا منتشر کرده است.

قبل از اینکه کوکران شکایت کند، به کامرون اطلاع داده شد که از تصویر بدون مجوز لازم برای انجام این کار استفاده کرده است. وکلای کوکران در این شکایت نوشتند: «گتی ایمیجز چندین بار از طریق پست و ایمیل، متهمان را از فعالیت‌های متخلفانه خود مطلع کرد. علیرغم آن اطلاعیه ها، متهمان به فروش کالا ادامه دادند و به نمایش عکس در وب سایت و حساب ها ادامه دادند.

این شکایت شامل اسکرین شات هایی از حساب اینستاگرام Cam است که این تصویر را به اشتراک می گذارد، که یکی از نمونه ها به سال 2014 باز می گردد.

این عکس در نمایشگاه هفته مد مرسدس بنز در نیویورک در سال 2003 گرفته شد و از آن زمان به یکی از نمادین ترین تصاویر پس از هزاره در هیپ هاپ تبدیل شده است.

کم از اولین نوازنده ای است که به دلیل استفاده از شباهت خود در رسانه های اجتماعی با شکایت قضایی روبرو می شود. ستارگان دیگری از جمله مایلی سایرس، جاستین بیبر و آریانا گرانده نیز در نبردهای حقوقی مشابهی شرکت کرده اند. حتی لبرون جیمز به دلیل استفاده از عکس های خود بدون اجازه عکاس با شکایت حق چاپ مواجه شده است.