راهنمای خرید لوازم پزشکی دست دوم

پس از بررسی تمام قسمت های دستگاه نیز بهتر است به صورت دوره ای دستگاه را بررسی کنید تا از آسیب های احتمالی وارد شده بر دستگاه مطلع شده و نسبت به رفع هر چه سریعتر آن ها اقدام نمایید.

اگر مرکز درمانی نزدیک محل کار یا سکونت شما وجود دارد میتوانید به آنجا سر بزنید تا از وجود دستگاه های بلا استفاده و یا از رده خارج شده که بیمارستان یا مرکز درمانی از آن استفاده نمیکند و برای فروش گذاشته اند مطلع شوید.

شاید یک علت آن، این باشد که گستره و تعداد مراکز خصوصی بسیار بیشتر از مراکز دولتی است، چند هزار آزمایشگاه و مرکز تصویربرداری و کلینیک در کشور هستند و نظارت بر این مراکز کار بسیار مشکلی است و به نظر می رسد اگر این مسئله بخواهد حل شود، باید یک نگاه جدید و اقدام جدی برای نظارت بر این مراکز اعمال شود.

وی ادامه داد: ابهام در قانونی یا غیر قانونی بودن تجهیزات دست دوم یا بازسازی شده یا ضعف نظارت در این حوزه باعث می شود که سرمایه گذاری برای واردات کالاهای دست اول و قانونی به کشور با مخاطره مواجه شود و هزینه آن نیز بالا برود به همین علت بخشی از فعالان این بازار به سمت واردات یا توزیع دستگاه های دست دوم و بازسازی شده رو می آورند که ارزانتر است حاشیه سود بیشتری دارد و مشتری هم دارد و همین مسئله می تواند به سلامت مردم و دقت در تشخیص و درمان های پزشکان آسیب بزند.

تجهیزات پزشکی دست دوموی اضافه کرد: واردات تجهیزات پزشکی دست دوم ممنوع است اما خرید و فروش کالاهای دست دوم ابهام دارد و در آیین نامه قاچاق دقیقا تعیین تکلیف نشده است. وی گفت: اگر نظارت جدی تری بر مراکز پزشکی از نظر لوازم پزشکی اعمال شود یا اینکه یک نوع قیمت گذاری و تعرفه گذاری مناسبی برای این تجهیزات صورت گیرد و واحدهای نظارت کننده و دستگاههای مرتبط به خصوص بیمه ها که هزینه های این تجهیزات یا ملزومات را می پردازند ، نظارت خود را افزایش دهند، می توانیم بخش مهمی از لوازم قاچاق را از بازار سلامت کشور جمع آوری کنیم. در این میان شرکت های لوازم مصرفی پزشکی معتبر نظیر شرکت سدان مد با دارا بودن سابقه ی بیش از 15 سال فعالیت در زمینه ی فروش تجهیزات پزشکی می کوشد تا تجهیزات پزشکی تهران و حتی تجهیزات پزشکی شهرستان ها را نیز فراهم نماید. وی افزود: بخش دیگر سودجویی برخی مراکز درمانی است که به دنبال این هستند با کمترین هزینه و نازلترین قیمت یک کالای پزشکی را اعم از کالای مصرفی یا سرمایه ای به دست آورند، ولو اینکه آن کالا کیفیت لازم و خدمات لازم را نداشته باشد و تلاش می کنند از طریق خرید وسایل غیر مجاز سود بیشتری به دست آورند.

وی افزود: اگر وسایل و تجهیزات پزشکی در همه این مراکز استاندارد و دقیق باشند، معمولا به مراجعه چندباره مردم به این مراکز نیازی نیست اما به خاطر غیر استاندارد و دقیق نبودن این دستگاه ها، پزشک ممکن است به جواب آزمایش یا تصویربرداری اعتماد نکند و آزمایش و تصویربرداری مجدد برای فرد تجویز کند که هم برای مردم و هم برای بیمه ها هزینه بر است و در مواردی نیز ممکن است به تشخیص و درمان اشتباه منجر شود. آماده کردن و راهاندازی همه اینها به زمان و هزینه زیادی نیاز دارد که حتی با یکی دو اشتباه محاسباتی میتواند آن تجارت را در همان آغاز راه به شکست منتهی کند. خرید تجهیزات پزشکی دست دوم برای بیمارانی که هزینههای هنگفتی را برای درمان بیماری خود پرداخت کردهاند، میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. خرید تجهیزات پزشکی دست دوم برای بیمارانی که هزینه های هنگفتی را برای درمان بیماری خود پرداخت کرده اند، می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. زهرا در ساعت بیست و سه و بیست و هفت دقیقه سه شنبه هفت اردیبهشت دریافت شده – خرید تجهیزات و لوازم پزشکی دست دوم برای بیمارانی که هزینه های هنگفتی را برای درمان بیماری خود پرداخت کرده اند، می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

لوازم پزشکی دست دومدر این زمینه قاعدتاً مراکز پخش عمده تجهیزات پزشکی نظیر شرکت سدان مد با سالها تجربه در زمینهی تامین تجهیزات لابراتوری و آزمایشگاهی، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات الکترو پزشکی، تجهیزات و دستگاههای پزشکی و تکنولوژی پزشکی، لوازم فیزیوتراپی و نیز لوازم مصرفی ارتوپدی میکوشد تا علاوه بر تامین نیازهای مردم، هزینههای کمتری نیز بر بیماران تحمیل شود. باید بدانید که بخش مهمی از روند درمانتان در بسیاری از بیماریها به همین لوازم مصرفی بازمیگردد. لوازم :: تجهیزات پزشکی. تجهیزات پزشکی سدان بزرگترین و تخصصی ترین فروشگاه تجهیزات پزشکی و محصولات امداد و نجات و آمبولانس در کشور است که در زمینه خرید و فروش تجهیزات آمبولانس، خرید و فروش تجهیزات و لوازم پزشکی دست دوم، خرید و فروش تجهیزات دست دوم مطب و خرید و فروش تجهیزات آمبولانس فعالیت می نماید. محصولات در این شرکت در تمامی شاخه های پزشکی همچون تجهیزات و دستگاه های پزشکی بیمارستانی، کلینیکی، مراقبت بیمار در منزل، تجهیزات امداد و نجات و آمبولانس و نیز لوازم مصرفی پزشکی عمومی و تخصصی ارائه می شوند که خریدی امن و راحت را برای شما امکان پذیر می سازند. از آنها در مورد خرید تجهیزات و لوازم پزشکی استوک دست دوم و کارکرده مشورت بگیرید.

منبع اصلی : https://divarmed.com/