دریک هیت با طرح دعوی حق چاپ بر سر نمونه نامشخص در مورد “Calling My Name”

اوبرافور، هنرمند غنائی، به خاطر نمونه نامشخصی که او در آهنگی در آلبوم سال 2022 خود از آن استفاده کرده بود، از دریک شکایت می کند. صادقانه بگویم، هرگز.

اوبرافور ادعا می کند که این آهنگ بخشی از آهنگ او “Oye Ohene” را دارد که در آن او “Killer cut, blood, killer cut” را می خواند، اگرچه او هرگز نمونه را پاک نکرد.

رولینگ استون گزارش می دهد او همچنین ادعا می‌کند که مدارکش غیرقابل انکار است، زیرا گفته می‌شود که او ایمیلی از یکی از کارمندان Republic Records دارد که به دنبال پاک کردن نمونه بود، اما توضیح داد که اوبرافور «هنوز پاسخی نداده است».

در دادخواستی که رولینگ استون به آن دست یافت، توضیح می‌دهد: «با این وجود، The Infringing Work یکی از آهنگ‌هایی است که در آلبوم «Honestly, Nevermind» ظاهر می‌شود و در تاریخ 17 ژوئن 2022 توسط «سورپرایز» در جهان منتشر شد. «کپی کردن عبارت نمونه در اثر نقض‌کننده به‌قدری مستقیم است که صدای عبارت نمونه‌شده که در اثر نقض‌کننده شنیده می‌شود حاوی دستکاری، پردازش، یا تغییرات قابل شنیدن کمی است یا هیچ تغییری در شخصیت اصلی آن که در اثر دارای حق نسخه‌برداری شنیده می‌شود، وجود ندارد. “

شکایت اوبرافور توضیح می‌دهد که هنرمند با توجه به موفقیت آهنگ، به دنبال غرامت 10 میلیون دلاری برای استفاده از نمونه نامشخص است.

تیم دریک هنوز درباره این شکایت اظهار نظر نکرده است. دیگر هنرمندانی که در این کت و شلوار نقش دارند عبارتند از الکس لوستیگ تهیه کننده کانادایی، دی جی دیامانت بلکمون (FKA Carnage)، یوهانس کلاهر، و بو نوکس.