جک هارلو با امتیاز سفید و گردشگری نژادی در هیپ هاپ مقابله می کند

جک هارلو انتقاد دیگری از سفیدی در هیپ هاپ ارائه کرده است.

این خواننده رپ متولد کنتاکی در «زمینه مشترک»، آهنگ آغازین سومین آلبوم استودیویی تازه منتشر شده خود، دوباره به این موضوع پرداخت. جکمن. هارلو به راه‌هایی می‌پردازد که برخی از طرفداران رپ سفید به گردشگران فرهنگی تبدیل شده‌اند که سبک زندگی هیپ‌هاپ را می‌پذیرند و در عین حال ممتاز هستند.

«حومه شهر مملو از سونیک‌های ابنیک و تله‌ای است که پسران فرات می‌گویند: «بدون کلاه، قفسه‌ها را روی آن قرار بده»، او در آهنگ رپ می‌خواند که تهیه‌کننده مشترک آن BabeTruth، Mike Wavvs، Jaysoul، و Niko است. «این لهجه با مقداری مشکی روی آن پخش شد/ کلاه و لباس‌هایی که با پول در جیب پدر خریده بودند/دختران سفیدپوست که چمباتمه می‌زنند، سعی می‌کنند آن الاغ را دریافت کنند… شعر رپ درباره قتل و سود نقدی می‌خوانند/احساس کنید یک اراذل و اوباش اما مجبور نیستید به آن عمل کنید.»

این هنرمند نامزد جایزه گرمی در ادامه رسانه های جریان اصلی را مورد هدف قرار می دهد، به ویژه “بچه های حومه شهر” که به روزنامه نگاران رپ تبدیل می شوند. او روایت‌های تحقیرآمیز آنها را درباره اینکه چه چیزی هیپ‌هاپ اصیل است و چه نیست، با وجود مشارکت در فرهنگ در فاصله‌ای امن، به باد انتقاد می‌گیرد: «خرده‌فروشی» برای مقالات و لباس‌هایی که احساس می‌کنند از یک محیط خارجی آمده‌اند/باپ دست دوم، دپارتمان سوپریم و گالری/هر چیزی که کمتر احساس بی ضرری داشته باشد.»

این اولین باری نیست که هارلو به جایگاه سفیدپوستان در هیپ هاپ می پردازد. در سال 2022 تابلو تبلیغاتی هارلو در مصاحبه با لیل یوزی ورت، امتیاز و مسئولیت های خود را به عنوان یک مرد سفیدپوست در ژانر سیاه پوست تصدیق کرد.

«من یک کار جدید نیستم. واقعیت خاصی وجود دارد که من سفید پوست هستم و فکر می کنم همیشه چیزی به آن متصل خواهد شد. مهم نیست که چقدر در آغوش گرفته باشم، هرگز روزی نخواهد بود که من سیاه پوست باشم. با این اوصاف، مسئولیت خاصی در ژانر سیاه پوست بودن یک مرد سفیدپوست وجود دارد، و چیزهای خاصی وجود دارد که من را به گونه ای متفاوت در نظر گرفته است. اما چیزی هیجان انگیز در مورد عبور از موانعی که ممکن است وجود داشته باشد و ایجاد وحدت وجود دارد.