جنجالی برای حمایت از خبرنگاران اسپوتنیک استونی در مسکو برگزار شد

سردبیر اصلی اسپوتنیک استونی به جلسه وزیر خارجه روسیه سرگئی لاوروف و رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا ، نخست وزیر آلبانی ادی راما دعوت شده است

تالین ، 26 فوریه – اسپوتنیک. معترضان به سرکوب آزادی بیان در تالین در بیرون ساختمان وزارت امور خارجه روسیه در خیابان اسپیریدونوکا تجمع کردند.

زمان این اقدام همزمان با دیدار وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف و نخست وزیر آلبانی ادی راما است. آنها قصد دارند ، از جمله ، در مورد فعالیت های OSCE ، جایی که آلبانی از 1 ژانویه ریاست آن را بر عهده دارد ، بحث کنند.

النا چریشوا ، سردبیر اصلی اسپوتنیک استونی در این جلسه شرکت می کند.

سال گذشته ، کارمندان اسپوتنیک استونی تهدیدهای مستقیم از سوی پلیس پلیس و هیئت مرزبانی کشور مبنی بر آغاز دادرسی کیفری علیه آنها در صورتی که تا 1 ژانویه 2020 کار خود را با سازمان مادر خاتمه ندهند ، شروع می شوند.

به عنوان توجیهی برای این اقدامات ، مجازاتهای اتحادیه اروپا در 17 مارس 2014 علیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به وقایع اوکراین ، یعنی علیه دیمیتری کیسلف ، مدیر کل آژانس MIA “روسیه امروز” ، که شامل اسپوتنیک است ، اعمال می شود.

هارلم دزیر ، نماینده OSCE در امور آزادی رسانه ها ، از تالین خواسته است تا از محدود کردن بی مورد اسپوتنیک استونی خودداری کند. به گفته وی ، گسترش مجازات های فردی اتحادیه اروپا علیه کیسه لف به کل آژانس و روزنامه نگاران به یک مشکل بزرگ برای آزادی مطبوعات تبدیل شده است.