اسنوپ داگ هوش مصنوعی مایکل جکسون را به اشتراک می گذارد که C-Murder را پوشش می دهد: “وای”

اسنوپ داگ ویدئویی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد مایکل جکسون با استفاده از فناوری هوش مصنوعی فیلم C-Murder’s Down for My N’s را پوشش می‌دهد.

اسنوپ داگ در کنار این کلیپ نوشت: “این چیزها خیلی دست نیافتنی است.” این کلیپ از یک مدل هوش مصنوعی از صدای جکسون برای رپ کردن گروه کر به آهنگ استفاده می‌کند که شامل اسنوپ داگ و مجیک می‌شود. این آهنگ در ابتدا در آلبوم اسنوپ ظاهر شد بدون محدودیت بالا سگ و آلبوم C-Murder گرفتار در جنایت.

این پست از اسنوپ کمتر از یک ماه پس از انتشار یک آهنگ ساخته شده توسط هوش مصنوعی با تقلید از Drake و The Weeknd منتشر شد. با این حال، آن آهنگ یک آهنگ اصلی بود که از فناوری هوش مصنوعی برای تغییر صدای ترانه سرا برای تقلید از Drizzy و The Weeknd استفاده می کرد که هیچ دست واقعی در ساخت آهنگ نداشتند. این مطمئناً تلاش متقاعدکننده‌تری نسبت به کلیپی است که اسنوپ از AI MJ در پوشش «Down For My N’s» به اشتراک گذاشته است، که به جای همکاری با هوش مصنوعی مانند همکاری‌های موجود دریک و Weeknd، توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

پیت راک اخیراً علیه استفاده از هوش مصنوعی در موسیقی صحبت کرده است. او این عمل را «بی‌احترامی دیوانه‌وار» و «بزدلانه» خواند. در حالی که نمونه‌های هوش مصنوعی در موسیقی ظاهراً برخی را تحت تأثیر قرار داده است، راک و بسیاری دیگر ابراز نگرانی کرده‌اند. گروه موسیقی یونیورسال از استریمرهای بزرگی مانند اپل موزیک و اسپاتیفای خواست تا سرویس‌های هوش مصنوعی را از استفاده از موسیقی دارای حق چاپ برای “آموزش” فناوری سازنده AI مسدود کنند.

در همین حال، دریک ماه گذشته پستی را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و توجه را به نسخه ای از صدای او که توسط آیس اسپایس “Munch” تولید شده بود، جلب کرد. او افزود: “این آخرین نی نی هوش مصنوعی است.”