اد شیران می‌گوید در صورت از دست دادن دعوای حق چاپ، از ساخت موسیقی دست می‌کشد

اد شیران این هفته در دادگاه گفت که اگر در دعوای جنجالی بر سر آهنگش «فکر کردن با صدای بلند» شکست بخورد، کار خود را متوقف می‌کند.

همانطور که در a نیویورک پست در گزارش، شیران این اظهارات را هنگام بحث درباره تأثیر بزرگ‌تر اقدام قانونی – که ادعا می‌کند نقض حق نسخه‌برداری در ارتباط با آهنگ 1973 ماروین گی و اد تاونسند «Let’s Get It On» روی او گذاشته است، در طول دادگاه و پس از آن بیان کرد.

شیران روز دوشنبه در دادگاهی در منهتن گفت: «اگر این اتفاق بیفتد، کارم تمام شده است – من متوقف می‌شوم. به نظر من واقعاً توهین آمیز است که تمام زندگی ام را به عنوان خواننده و ترانه سرا کار کنم و آن را کم کنم.»

صرف نظر از اینکه شخص نسبت به شایستگی هنری خروجی موسیقی شیران چه احساسی دارد، این دعوا به چند دلیل مهم است. مهم‌ترین آنها، همانطور که بسیاری دیگر در سال‌هایی که این شکایت برای اولین بار تقریباً شش سال پیش به سرفصل خبرها اشاره کرده‌اند، این است که مبنای استدلال نقض حق نسخه‌برداری مورد استفاده در این دعوی توسط برخی به‌عنوان مسیری احتمالی مورد انتقاد قرار گرفته است. در آینده مورد سوء استفاده قرار می گیرد – به ویژه در هدف قرار گرفتن بالقوه سایر ترانه سراها.

قابل ذکر است که خانواده مرحوم ماروین گی درگیر این دعوا نیستند. در عوض، نبرد حقوقی از سمت تاونسند “Let’s Get It On” آغاز شد. تیم حقوقی شیران استدلال کرده است که هر گونه شباهت بین این دو آهنگ عمدی نیست و در عوض صرفاً نمونه ای از همپوشانی مکرر ساختار آهنگ در موسیقی محبوب به طور کلی است.

پیش از این در مورد این پرونده، شیران گزارش شده بود که در حین شهادت، گیتار می نواخت و آواز می خواند.