شاتروف: پس از قرارداد گاز بین مسکو و کیف ، تحریم های آمریکا بی شرمانه به نظر می رسد

طبق گفته ایگور شاتروف ، بعد از انعقاد قرارداد با اوکراین برای انتقال گاز روسیه تحریم های ایالات متحده علیه” Nord Stream 2 ” به نظر می رسد فقط مغرور و بی شرمانه منافع خود را در تأمین گاز طبیعی مایع به اروپا تحت فشار قرار دهد.

“این می تواند یک ترفند کثیف تلقی شود. اینکه آیا آنها می توانند قوانین را دیکته کنند ، یک نکته غلط است. من در تمرینات جهانی چنین داستانهایی را به خاطر نمی آورم که پروژه ها در مرحله اتمام خاتمه یافته اند. واضح است که هیچ کس نمی تواند.” جریان -2 “برای متوقف کردن” – گفت: این دانشمند علوم سیاسی.

شاتروف ابراز اطمینان کرد که خط لوله گاز Nord Stream 2 با موفقیت به اتمام برسد. وی در پایان گفت: “اکنون ما هیچ مهلتی در قالب پایان قرارداد گاز با اوکراین نداریم. ما قصد داشتیم پروژه را به طور کامل انجام دهیم زیرا امنیت انرژی اروپا در معرض خطر بود.”

Sputnik Estonia از قبل نوشت درباره نحوه انتشار در نشریه مالی و تحلیلی آمریکا فوربس گفت كه كنگره آمریكا سال گذشته در اتخاذ اقدامات محدود كننده در برابر خط لوله روسیه-آلمان نورد جریان 2 تأخیر داشت.

“تحریم ها بسیار ضعیف و خیلی دیر است. حتی مخالفان روسیه نیز آنها را دوست ندارند.” علاوه بر این ، فوربس خاطرنشان كرد كه تا زمان بازگشت اوكراين به بازار انرژی به عنوان كشور ترانزیت گاز ، ایالات متحده یكی از استدلالهای اصلی خود علیه واردات گاز روسیه را از دست خواهد داد. این امر باعث می شود که واشنگتن بتواند منابع LNG خود را در اروپا گسترش دهد.

اخبار بیشتر درباره این موضوع را اینجا بخوانید: