رویکرد مطبوعاتی کریل ویشینسکی و النا چریشوا به PACE. جریان به پایان رسید

روز دوشنبه ، سرویس مطبوعاتی خبرگزاری Rossiya Segodnya گزارش داد مدیر عامل آژانس Kirill Vyshinsky و رئیس پرتال Sputnik استونی النا چریشوا از 27 تا 31 ژانویه در جلسه زمستانی PACE در استراسبورگ شرکت می کنند.

وی گفت: “من همه چیز ممکن و غیرممکن را انجام خواهم داد تا تمام دنیا ، همه سازمان های بین المللی حقوق بشر اروپایی و سایر ساختارهای جدی در مورد بی قانونی هایی که مقامات استونی در رابطه با روزنامه نگاران روسی انجام می دهند اطلاعات کسب کنند. من می خواهم شما بدانید که در یک کشور اروپایی موضع خود را دارد. چریشوا گفت ، پلیس به عنوان یک دولت رسمی دموکراتیک ، فقط با این واقعیت که آنها برای MIA Rossiya Segodnya کار می کنند ، روزنامه نگاران را با پرونده های جنایی تهدید می کند.

وی خاطرنشان كرد كه آماده است همه چیز را “با حضور زنده خود” تأیید كند و در صورت لزوم ، اظهار نظر كرده و جزئیات آنچه اتفاق افتاده است را بیان كند.

“شاید وقتی آنها مردم را نمی بینند ، آنها را با چشم نمی شناسند و با منبع اصلی ارتباط برقرار نمی کنند ، شاید این گاهی اوقات کافی نباشد. و اگر من به عنوان منبع اصلی حضور داشته باشم ، فردی که این نامه را دریافت کرده است. چریشوا تأکید کرد: این یک نامه از پلیس است تا ثابت کند که دقیقاً وقتی پلیس ما را به پرونده های جنایی تهدید می کند ، چگونه می گویند که آنها مجازات های شخصی را از یک شخص به کل شرکت دولتی روسیه تغییر می دهند. / p>

پیش از این ، کارمندان Sputnik استونی از رهبری پلیس و شورای نگهبان مرزبانی این کشور تهدیدهای مستقیمی را برای آغاز اقدامات جنایی علیه آنها دریافت می کردند در صورتی که روابط کار خود را با سازمان مادر متوقف نکردند تا اول ژانویه سال 2020. به عنوان توجیهی برای این اقدامات ، تحریم های اعمال شده توسط اتحادیه اروپا در 17 مارس 2014 علیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به وقایع در اوکراین خوانده می شود. با این حال ، تحریم های اتحادیه اروپا نه علیه Rossiya Segodnya MIA ، که شامل Sputnik است ، بلکه شخصاً علیه مدیر کل آژانس دیمیتری Kiselev معرفی شد.

در جلسه زمستانی PACE برای جلب توجه نمایندگان به نقض آزادی بیان در تعدادی از کشورهای پس از شوروی