دولت لتونی به دلیل وضعیت ویروس کرونا در استونی و لیتوانی موضوع مرزی را مورد بحث قرار خواهد داد

دولت لتونی جلسه فوق العاده ای را برای بررسی موضوع بسته شدن مرزهای خود برای 4 سپتامبر تشکیل داده است.

“آنها هیچ عجله ای ندارند وعده ها ، جایی برای مانور باقی می گذارد. اگر به بسته شدن مرزها برسد ، مانند ماه مارس به راحتی عملکرد حمل و نقل بین المللی را متوقف می کند. با این حال ، افراد در اتومبیل از مرز عبور کردند. این بار چگونه ، اقدامات سخت انجام می شود و آیا مرزبانان بازگردانده می شوند آنها هنوز در این باره صحبت نمی کنند. به احتمال زیاد ، آنها با این موضوع موافقت نخواهند کرد و حمل و نقل مسافر بین المللی را متوقف می کنند. “” وادیم رادیونوف ، روزنامه نگار ایستگاه رادیویی لتونی Baltkom ، به Aktualnaya Kamer گفت.

البته ابتکار مقامات لتونی این است که استونی در یک کنفرانس مطبوعاتی دولت ، اورماس رینسالو وزیر امور خارجه گفت که استونی پیشنهاد کرده است که به اصطلاح “حباب بالتیک” را حفظ کند ، اما دولت لتونی موضع مخالف را اتخاذ کرد. در روز جمعه ، مذاکرات و جستجوی سازش ادامه خواهد یافت ، اما محتمل ترین سناریو این است که از روز شنبه برای افرادی که از استونی به لتونی می رسند ، الزام به رعایت قرنطینه دو هفته وجود دارد. مسئله عبور از مرز بین شهرهای والگا و والکا نیز حل و فصل می شود.

“ما کاملا می خواهیم از وضعیتی که در بهار در سراسر اروپا وجود داشت ، زمانی که مرزها از نظر جسمی بسته شده بودند ، جلوگیری کنیم. دیروز من با وزیر امور خارجه لهستان صحبت کردم. آنها همچنین قصد دارند در دو هفته آینده قوانین را تجدید نظر کنند. به احتمال زیاد ، لهستان احتمال آزمایش را به عنوان یک گزینه جایگزین تجزیه و تحلیل می کند. ” >