پلیس در برلین تظاهرات علیه محدودیت های COVID

اقدام علیه محدودیت های COVID در برلین قبل از شروع آن منحل شد ، پورتال گزارش داد Deutsche Welle . سرویس مطبوعاتی پلیس به توئیتر نوشت: “ما چاره دیگری نداریم: ما به سازمان دهنده تظاهرات مراجعه كردیم و به او گفتیم كه جلسه توسط پلیس منحل خواهد شد. تمام اقدامات انجام شده تاكنون مطابق با دستورالعمل ها نبوده است.” وی تصریح کرد که به طور مکرر از مخاطبان خواسته شد فاصله اجتماعی خود را حفظ کنند و همچنین از ماسک های محافظتی استفاده کنند.

این تظاهرات قرار بود ساعت 15:30 در بلوار مرکزی Unter den Linden آغاز شود. سپس شرکت کنندگان قصد داشتند در امتداد فردریش اشتراسه از طریق مرکز شهر تا دروازه براندنبورگ و سپس ستون پیروزی قدم بزنند.

به گزارش خبرنگار DW ، ده ها پرچم روسیه و آمریکا با شعارهایی در حمایت از روسای جمهور روسیه و آمریکا ولادیمیر پوتین در میان جمعیت قابل مشاهده بود. و دونالد ترامپ. “ولادیمیر و دونالد ، ما را آزاد کنید” – برای مثال می توان روی یکی از پوسترها که توسط دو نوجوان کشیده شده بود ، خواند.

این تجمع قبلاً توسط پلیس ممنوع بود ، اما در تاریخ 28 آگوست ، دادگاهی در برلین این ممنوعیت را لغو کرد … این تظاهرات توسط ابتکار Querdenken 711 مستقر در اشتوتگارت برگزار شد که ادعا می کند از آزادی های اساسی دفاع می کند. طبق برلین مورگنپوست ، این افراد عمدتا طرفداران نظریه های توطئه ، افراط گرایان راست گرا و منکر وجود coronavirus جدید هستند. آندریاس گیزل ، سناتور امور داخلی در امور برلین ، گفت: برلین نمی تواند به سکویی برای ایدئولوژی های احتمالی نظریه های توطئه تبدیل شود.

این راهپیمایی مشابه قبلی در تاریخ 1 اوت در پایتخت آلمان انجام شد. تقریباً همه معترضین نیز بدون نقاب بودند و از قوانین فاصله اجتماعی پیروی نمی کردند.

ویروس کرونا ویروس SARS-CoV-2 ، طبق Worldometer ، قبلاً در بیش از 24.9 میلیون نفر از ساکنان کره زمین شناسایی شده است. بیشترین آلودگی ها در ایالات متحده (6 میلیون) ، برزیل (3.8 میلیون) و هند (3.4 میلیون) است. این بیماری همه گیر جان 842000 نفر را گرفته است. در آلمان ، ویروس در 240 986 نفر تا 29 آگوست 9289 بیمار فوت کردند.