جایزه

به معلمان متروپولیتن با نشان های افتخاری” معلم محترم شهر مسکو “اهدا شد. سرگئی سوبیانین با اهدای جوایز ، روز دانش پیش رو را به حاضران تبریک گفت و یادآور شد که در این سال تحصیلی سیستم آموزشی یک آزمون جدی مربوط به انتقال آموزش به یک قالب از راه دور را پشت سر گذاشت.

“همه مدارس مسکو در یک زمان بسته شدند ، مؤسسات پیش دبستانی کار می کردند ، مدارس فنی و دانشگاه ها بسته بودند ، تقریباً دو میلیون کودک و نوجوان در خانه بودند که در انزوا بودند. در واقع معلمان ، آموزگاران ، خود را از کار خارج کردند. همه نگران عزیزانمان ، سلامتی و زندگی آنها هستیم. و همه اینها بر یکدیگر سوار شده بودند و البته اوضاع روانشناختی دشوار بود. با این وجود ، باید بگویم که جامعه آموزش ، خود دانش آموزان ، والدین آنها همه کارهایی را انجام دادند تا اطمینان حاصل شود که روند آموزشی حتی در این شرایط دشوار ادامه خواهد یافت. شهردار مسکو گفت: انتقال از طریق آفلاین به صورت آنلاین فقط در طی چند روز و از چرخ ها انجام می گرفت و انجام آن در یک سیستم آماده نشده غیرممکن بود.

او همچنین خاطرنشان كرد كه سیستم آموزش مسكو همانطور كه ​​کارشناسان بین المللی می گویند ، معلوم شد كه یكی از آماده ترین ها در جهان است. یک پایگاه فناوری در مدارس مسکو تشکیل شده است ، منابع آنلاین مختلفی از جمله کتابخانه دانشکده الکترونیکی مسکو ، یک ژورنال الکترونیکی و یک دفترچه خاطرات تشکیل شده است.

سرگئی سوبیانین تأکید کرد که نتیجه کار هماهنگ معلمان مسکو برگزاری موفقیت آمیز آزمون دولتی واحد است.

سال تحصیلی جدید

در حین کار مدارس پایتخت در قالب مسافت ، تجربیات زیادی انباشته شده است که در صورت لزوم ، سریع و بدون دردسر ، سیستم آموزش را به فرمت آنلاین منتقل می کند.

“ما باید همه تجربیاتی که در این دوره انباشته شده بود را با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم و جهشی قدرتمند در پیشرفت آموزش آنلاین بسازیم. نباید جایگزین آموزش تمام وقت شود ، بلکه باید یک مکمل طبیعی و دستیار در این فرایند باشد. و البته ، در شرایط امروز نیز باید بیمه باشد. “سرگئی سببیان خاطرنشان كرد

در صورت تشخیص ویروس کرونا در یکی از دانش آموزان در کلاس ، برای جلوگیری از شیوع عفونت ، لازم نیست کل مدرسه تعطیل نشود ، بلکه باید با همکلاسی های کودک بیمار کار کنید ، به طور موقت کل کلاس را به آموزش از راه دور منتقل کنید.

“نه برای معرفی تعطیلات دو هفته ای ، بلکه برای تشکیل کلاس دو هفته آموزش از راه دور. و ما باید هم از نظر سازمانی و هم از نظر روانشناختی برای این امر آماده باشیم ، زیرا ممکن است چنین شرایطی بعضی اوقات ایجاد نشود ، بلافاصله ، از ابتدای روند. امیدوارم این امر عظیم نباشد ، این کلاسهای مجرد خواهد بود ، با این وجود والدین و معلمان باید آماده باشند. سرگی سوبیانین تأکید کرد. این بسیار مهم است.

شهردار مسکو افزود: با وجود مشکلات ، جلوگیری از پیشرفت آموزش پایتخت غیرممکن است. از جمله موارد دیگر ، لازم است که پایه و اساس مادی ، ایجاد مهد کودک و مدرسه ، بازسازی ساختمان ها ، معرفی فن آوری های جدید در فرایند آموزشی و توسعه آموزش های پیش نمایش ضروری باشد.

“من اطمینان دارم که همه گیر را شکست خواهیم داد ، حتی از آن قوی تر ، پیشرفته تر و تواناتر حرکت خواهیم کرد. ما نباید فراموش کنیم که وظیفه اصلی ما ارائه آموزش با کیفیت برای مسکوویان جوان است تا آنها در زندگی اطمینان داشته باشند. ما باید نه تنها در مورد آموزش ، بلکه در مورد تربیت نیز فراموش نکنیم: همانطور که می فهمیم ، وضعیت امروز بار دیگر به ما پیشنهاد کرده است که نوجوانان ما ، دیوارهای مدارس خود را ترک می کنند ، باید با واقعیت های زندگی سازگار شوند. “/ سرگئی سوبیانین >
به گفته وی ، ممکن است حدود شش ماه برای مقابله با جوندگان طول بکشد

“دانشمندان روسی و جهانی روی این مسئله کار می کنند. واکسن مؤثر ، داروهای مؤثر ، فناوریهای پزشکی ایجاد می شوند – همه اینها همزمان توسعه می یابد. اولین واکسن روسی قبلاً ظاهر و ثبت شده است ، من فکر می کنم که مشابه آن در آینده نزدیک ظاهر شود. با این حال ، از ساخت همان واکسن تا معرفی آن ماه ها طول می کشد. نه سالها بلکه ماهها. اما نباید خود را گول بزنیم و بگوییم که امروز همه پیروز شده ایم. به طور کلی ، خطرات باقی می مانند. و ما باید با در نظر گرفتن این خطرات کار کنیم. “شهردار مسکو گفت.

مدارس مسکو در سال تحصیلی جدید چگونه کار خواهند کرد

عنوان “معلم افتخاری شهر مسکو” به 13 معلم اعطا شد. نشان های افتخاری به معلمان تاریخ و مطالعات اجتماعی ، فرهنگ هنر جهانی در مقاطع ابتدایی ، زیست شناسی ، شیمی ، زبان روسی ، ریاضیات اعطا شد.

الكساندر اوشاکوف ، معلم تاریخ و علوم اجتماعی در مدرسه شماره 625 ، به نمایندگی از معلمان برگزیده صحبت كرد.

“این عنوان شایستگی نه تنها یک معلم است. این کار پرسنل فنی است ، این پشتیبانی معلمان همکار ما است ، این مراقبت و توجه دولت ماست ، این البته موفقیت فرزندان ما در المپیادها ، در امتحانات ، در مسابقات است. و البته این کمک والدین قدرشناس ماست. و البته ، این یک محیط اطلاعاتی منحصر به فرد است که در آن کار می کنیم – دانشکده الکترونیکی مسکو. و همه اینها کارمندان سیستم آموزش مسکو هستند که فعالیت های آنها با هدف شناسایی منافع دانش آموزان و همچنین ایجاد شرایطی برای افشای موثرترین استعدادهای دانش آموزان مدارس مسکو انجام می شود. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *