RIGA ، 16 ژانویه – Sputnik ، آلکسی اشتفانوف. بینندگان تلویزیونی که در کانال تلویزیونی ETV + استونی استونی ، برنامه اختصاصی به تحریم ها علیه Sputnik استونی ، یک برنامه بحث و گفتگو را تماشا می کردند ، تعلیق فعالیت ها را خوانده اند. توسط سانسور.

از اول ژانویه ، تحریریه به دلیل تهدید به تعقیب کیفری مجبور به فسخ روابط کاری خود با Sputnik Estonia و MIA Rossiya Segodnya شدند. رئیس انتشارات النا چریشوا ، کارمند سابق Sputnik الکساندر لوکیانوف ، مشاور دفتر MEP یانا تووم ، سردبیر سابق RusDelfi مارگاریتا کورنیشوا برای گفتگو درمورد وضعیت فعلی در کانال تلویزیونی روسی زبان ETV + دعوت شد. مخالفان کارمند انستیتوی حافظه تاریخی ، وکیل سرگئی متلوف ، کارشناس ارتباطات استراتژیک ایلمار راگ ، رئیس مرکز اطلاعات امنیت و دفاع گریگوری سنکوی بودند.

رد و سپس مرتب کنید

“تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه روزنامه نگاران – سانسور وجود دارد. سانسور در استونی ممنوع است. Sputnik استونی رسانه ای از خبرگزاری روسی” Russia Today “است ، که تحت هیچ تحریمی نیست” – بلافاصله النا چریشوا موضع خود را اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد که در نامه پلیس و اداره مرزبانی گفته شده است که MIA “روسیه امروز” توسط دیمیتری کیسه لف کنترل می شود “زیرا وی امضاهای خود را قرار داده است.” چریشوا گفت: “من امضای دیمیتری کیسلوف را در هیچ سند مالی ندیده ام. من سالی دو بار آنها را در کارت تبریک – سال نو و روز جهانی زن می بینم.”

مارگاریتا کورنیشوا گفت که وی در اسناد اتحادیه اروپا تعریفی از کنترل پذیری پیدا کرده است. اما او مطمئن است كه دمیتری كیسلوف هیچكدام از این معیارها را برآورده نمی كند

“دو محدودیت وجود دارد – ممنوعیت ورود و ممنوعیت از این منابع و اشیاء که باعث سود او می شود. اگر در استونی ، منابع به عنوان روزنامه نگار در نظر گرفته شوند ، من یک سؤال دارم که آیا این محدودیتی در فعالیت های حرفه ای روزنامه نگاران نیست”. – به مارگاریتا کورنیشوا اشاره کرد.

من آن را نخوانده ام ، اما می دانم

سرگئی متلوف ، کارمند موسسه حافظه تاریخی ، گفت که وی کارمندان آژانس را روزنامه نگار نمی داند. ایلمار راگ ، با هماهنگی ارتباطات راهبردی و جلوگیری از گسترش اطلاعات اطلاعاتی ، افزود که وی هنوز با بسته شدن پورتال موافق نیست.

“هنوز تعداد کمی از مردم آنها را در استونی می خوانند و به نظر من ، آنها می توانند مانند آنها کار کنند.”
بعداً او گفت كه به عنوان معلم ، مقالات تصادفی از اسپوتنیك استونی را تجزیه و تحلیل می كند ، و خاطرنشان كرد كه این مواد غالباً فاقد ارزیابی عینی هستند ، زیرا روزنامه نگاران فقط از یك طرف اظهار نظر می كردند.

النا چریشوا بلافاصله تلافی کرد ، یادآوری کرد که کارمندان اسپوتنیک استونی از همان روز اول در مقایسه با همکاران رسانه های دیگر در شرایط نابرابر قرار گرفتند – آژانس های دولتی ، سیاستمداران از اظهار نظر و مصاحبه با آژانس خودداری می کنند.
الکساندر لوکیانف خواسته است با مثال خود نشان دهد که کدام یک از مقاله های او ، و به مدت هشت ماه کار در پرتال ، 100-120 از آنها منتشر شد ، آیا کار روزنامه نگاری نیست ، دقیقاً تبلیغات در آنها دقیقاً کجا بود؟ هیچکدام از حاضرین نتوانستند چیز خاصی بگویند.

در عوض ، Metlev گفت که “جایگاه حرفه ای ها ، وکلا پلیس به گونه ای است که شما حق ندارید فعالیت خود را در این کشور به این شکل ادامه دهید. اگر شما آن را دوست ندارید ، به دادگاه بروید. دادگاه در استونی منحصراً مستقل است. اگر در آنجا پیروز شوید ، پس همه ما شما را می بندیم. اگر اینگونه نباشد ، شما بیشتر بسته خواهید شد. “

که النا چریشوا فقط دستانش را به زمین انداخت: “ما به حالت تعلیق درآمده ایم ، فعالیتهایمان را تعطیل نکرده ایم.”

ایلمار راگ به تلفن رسید و او با تعجب گفت که این درگاه کار می کند. Cherysheva و Kornysheva مجبور شدند توضیح دهند که این درگاه بسته نشده است ، اما Sputnik استونی از سال جدید هیچ کارمندی ندارد و خود پورتال در حالت اضطراری کار می کند.

“اگر مقاله 93 را با دقت بخوانید ، یک نکته را یادداشت کنید – ما حق نداریم هیچ گونه خدمات را انجام دهیم ، حتی بر اساس مجانی. حتی از خانه خودمان از رایانه شخصی” ، گفت: “النا چریشوا.”

هنگامی که استدلال ها تمام می شوند

رئیس مرکز اطلاع رسانی امنیت و دفاع گریگوری سنکوف گفت که “مدیریت اسپوتنیک استونی به سادگی قادر به حل مشکلات اقتصادی و مالی آنها و پوشش آن با آزادی بیان نبود.”
در واقع کلاس های انسانی ایجاد شده است: بانک ها حساب کارمندان Sputnik استونی را بستند ، و مالک تحت فشار مجبور شد جلوی اجاره محل کار برای تحریریه را بگیرد.

“در استونی ، پورتال وزن ندارد ، اما اسپایتنیک با کمک تحریکات دارای رسانه های بزرگ می شود. اقدامات Sputnik که قبلاً در معرض دید قرار گرفته بود ، بلافاصله به ذهن می رسد ، هنگامی که یک پسر در طول خدمت زخمی شد و سپس Sputnik سعی کرد که روس باشد. متلف گفت: “در اینجا ، ارتش استونی به گونه ای تبعیض قائل است. و ببین آنچه در آنجا اتفاق می افتد – آنها تیراندازی می کنند و به سمت آنها شلیک می کنند.”

مجری آندری تیتوف سخنران را متوقف کرد و به او یادآوری کرد که آنچه او گفته بود – درست نیست و این موضوع قبلاً در استودیوی وی بحث شده است. به هر حال ، این Titov بود که یک واقعیت قابل توجه دیگر را به یاد آورد: سال گذشته ، فعالان وبلاگ Propastop ، که مشغول دفع تبلیغات و اطلاعات دروغین درباره استونی هستند ، جمع آوری امضا با درخواست تجدیدنظر در پارلمان با درخواست بستن درگاه ها Sputnik Estonia و Baltnews.

“و جمع آوری فقط هزار امضا ضروری بود. ابتدا یک دوره تعیین شد ، سپس برای یک ماه تمدید شد ، سپس تا پایان سال تمدید شد. در پایان ، 573 امضا جمع شد – حتی هزار نفر. هیچ کس علاقه ای به این موضوع ندارد.” تیتوف گفت.

در پایان بحث ، داده های دو نظرسنجی که در طول پخش زنده اتفاق افتاد ، اعلام شدند. تعلیق فعالیت Sputnik استونی 90 درصد تماشاچیانی که از طریق تلفن و 57 درصد کاربرانی که در شبکه اجتماعی فیس بوک رأی داده اند سانسور شدند ، مورد سانسور قرار گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *